Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stureby SK

Följ

Stureby SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Stureby SK
Välj lag

Oktober 2023

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 00:00

      Nynäshamns IF FK 3 (borta) P-09


      02:00
    • 00:00

      Skogås-Trångsunds FF (hemma) P-06 1


      02:00
    • 10:00

      Västerhaninge IF vit1 (borta) P-15


      12:00
    • 10:30

      Boo FF 15:41 (borta) F-15


      11:30
    • 12:00

      Älvsjö AIK FF Turkos (borta) P-11


      14:00
    • 14:45

      7m7 Träningsmatch mot Aspudden-Tellus P-14


      16:00
    • 16:30

      Bagarmossen Kärrtorp BK 2 (borta) P-06 U


      18:30
    • 16:30

      Skogås-Trångsunds FF Blå (hemma) P-10


      17:30
    • 18:00

      Västerhaninge IF (hemma) Damlaget


      20:00
    • 18:15

      Huddinge IF 2 (hemma) F-17 DJ


      20:15
    • 19:30

      Newroz FC (hemma) Veteranlaglaget


      21:30
  • 2Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning P-14


      17:30
    • 16:30

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-17


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-16 P-16


      19:00
    • 19:00

      Träning F-17 DJ


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06 U


      20:30
    • 20:20

      Träning Herrlaget


      22:00
  • 3Tis
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-15


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12


      20:00
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30
    • 20:00

      Träning F-17 DJ


      21:00
    • 20:30

      Träning P-07


      22:00
  • 4Ons
    • 15:30

      Träning P-13


      16:30
    • 16:30

      Extraträning Alltidaktiv P-12


      17:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:30
    • 18:00

      Möte med RF- SISU Stureby SK


      20:00
    • 18:00

      Träning P-15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning F-17 DJ


      20:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 20:20

      Träning Herrlaget


      22:00
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 15:30

      Extraträning Alltidaktiv P-11


      16:30
    • 16:30

      Extraträning Alltidaktiv P-10


      17:30
    • 18:30

      Avslutningsfest Damlaget


      22:30
    • 20:00

      IF Brommapojkarna 8 (hemma) P-06 U


      22:00
  • 7Lör
    • 10:30

      Oktoberpokalen lag vit LÖRDAG P-13


      13:00
    • 12:00

      Enskede IK A (borta) P-07


      14:00
    • 13:10

      Oktoberpokalen lag blå LÖRDAG P-13


      16:30
    • 14:00

      Årsta FF (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF FF 2 (borta) F-17 DJ


      18:00
    • 16:00

      Apollon Solna FK B (hemma) B-lag Herrar


      17:00
  • 8Sön
    • 00:00

      Tyresö Strand FC 1 (hemma) P-09


      02:00
    • 09:00

      Sickla IF Vit 2 (borta) P-10


      10:00
    • 09:00

      Strandcupen P-14


      17:00
    • 11:50

      Oktoberpokalen lag blå SÖNDAG P-13


      14:30
    • 13:50

      Oktoberpokalen lag vit SÖNDAG P-13


      17:30
    • 14:00

      Huddinge IF (borta) F-17 DJ


      16:00
    • 14:00

      Huddinge IF (borta) Damlaget


      16:00
    • 20:00

      IF Söderkamraterna 1 (hemma) P-07


      22:00
  • 9Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning P-14


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-17


      18:00
    • 17:00

      Möte F2014 Stureby SK


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:00
    • 19:00

      Träning F-17 DJ


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06 U


      20:30
    • 20:20

      Träning Herrlaget


      22:00
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Möte F15 Stureby SK


      19:00
    • 18:00

      Träning F-15


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12


      20:00
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30
    • 20:00

      Träning F-17 DJ


      21:00
  • 11Ons
    • 15:30

      Träning P-13


      16:30
    • 16:30

      Extraträning Alltidaktiv P-12


      17:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:30
    • 18:00

      Träning P-15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning F-17 DJ


      20:30
    • 19:00

      Träning Damlaget


      20:30
    • 20:20

      Träning Herrlaget


      22:00
  • 12Tor
    • 16:00

      F07 Klubbhuset Stureby SK


      23:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 19:00

      Tapaskväll F-17 DJ


      23:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 20:30

      Träning P-06 U


      22:00
  • 13Fre
    • Heldag

      Intresseanmälan Oktoberpokalen 2023 P-12

    • 15:30

      Extraträning Alltidaktiv P-11


      16:30
    • 16:30

      Extraträning Alltidaktiv P-10


      17:30
    • 20:00

      Värtans IK (borta) P-07


      22:00
  • 14Lör
    • 00:00

      Hammarby IF FF 11 vit (borta) P-09


      02:00
    • 08:30

      Djurgårdens IF FF A P-12


      09:30
    • 09:00

      Cup i Tyresö 14 oktober F-15


      14:00
    • 09:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:20

      IF Brommapojkarna 99 P-12


      11:20
    • 11:40

      IFK Sollentuna Orange P-12


      12:45
    • 12:20

      Stureby SK - Älta IF 1 P-12


      13:20
    • 12:30

      7m7 Träningsmatcher mot Hanviken P-14


      14:00
    • 13:40

      IK Frej Täby FF Svart P-12


      14:40
    • 15:00

      Sollentuna FK Viby 2 P-12


      16:00
    • 15:40

      Stureby SK 3 - Djurgårdens IF FF 8 P-12


      16:40
    • 17:45

      Saltsjö Boo IF Vit P-12


      18:45
    • 18:35

      Täby FK 51 P-12


      19:35
    • 19:25

      AIK FF Röd P-12


      20:25
  • 15Sön
    • 00:00

      Enskede IK A (borta) P-06 1


      02:00
    • Heldag

      Farsta Cup F-13

    • 09:00

      Danderyds SK Fotboll (hemma) F-14


      10:00
    • 10:30

      Tyresö FF (borta) F-14


      11:30
    • 11:00

      SSK 1 - Brommapojkarna 3 P-12


      12:00
    • 11:00

      SSK 2 - Erikslunds KF 2 P-12


      12:00
    • 11:40

      SSK 3 - Viggbyholms IK FF Röd P-12


      12:40
    • 12:00

      Sköndals IK FK (borta) F-14


      14:00
    • 12:20

      SSK 1 - Spånga IS FK 34 P-12


      13:20
    • 12:20

      SSK 2 - Älta IF 1 P-12


      13:20
    • 13:00

      7m7 Träningsmatcher mot Enskede Orange P-14


      15:00
    • 13:00

      Farsta Cup (Lag blå) F-13


      17:00
    • 13:00

      SSK 3 - Spånga IS FK 4 P-12


      14:00
    • 13:45

      Träningsmatch P-11


      15:00
    • 14:00

      IFK Aspudden-Tellus 3 (borta) P-06 U


      16:00
    • 14:00

      Farsta Cup (Lag vit) F-13


      18:00
    • 16:30

      Tyresö Strand FC 3 (hemma) P-10


      17:30
    • 18:00

      Boo FF F07 (hemma) F-17 DJ


      20:00
    • 18:00

      Avslutning P10 (klubbhuset) Stureby SK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning P-14


      17:30
    • 16:30

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:00
    • 19:00

      Träning F-17 DJ


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06 U


      20:30
    • 20:00

      Framtid- viktigt möte- P06 2024 P-06 U


      21:30
    • 20:20

      Träning Herrlaget


      22:00
    • 20:30

      Lagaktivitet P06 (klubbhuset) Stureby SK


      22:00
  • 17Tis
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12


      20:00
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30
    • 20:00

      Träning F-17 DJ


      21:00
    • 20:30

      Träning P-07


      22:00
  • 18Ons
    • 15:30

      Träning P-13


      16:30
    • 16:30

      Extraträning Alltidaktiv P-12


      17:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:30
    • 18:00

      Nästa säsong - intresseanmälan P-06 U


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-15


      19:00
    • 19:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK 1 (borta) F-17 DJ


      21:00
    • 20:30

      Träning Herrlaget


      22:00
  • 19Tor
    • 05:00

      Barcelona Football cup F-17 DJ


      00:00
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 20:30

      Träning P-06 U


      22:00
  • 20Fre
    • Heldag

      Barcelona Football cup F-17 DJ

    • 15:30

      Extraträning Alltidaktiv P-11


      16:30
    • 16:30

      Extraträning Alltidaktiv P-10


      17:30
  • 21Lör
    • Heldag

      Barcelona Football cup F-17 DJ

    • 08:30

      Hanvikens sk Blå (hemma) P-12


      09:30
    • 09:00

      Höstcup i Segeltorp lördag 21 okt Deli Italia F-16


      14:00
    • 09:00

      Karlbergs BK P12 Gul (borta) P-12


      10:00
    • 09:30

      Ekerö IK 1 (borta) P-12


      10:30
    • 10:00

      Haninge Matchcamp P-16


      16:00
    • 10:00

      Intresseanmälan Stockholmsmästerskapen 21 oktober P-12


      18:00
    • 10:00

      Ekerö IK 2 (hemma) P-12


      11:00
    • 11:00

      Brommapojkarna 12-14 (hemma) P-12


      12:00
    • 11:30

      Hammarby P12-26 Grön (borta) P-12


      12:30
    • 12:00

      Säsongsavslutning P-14


      14:00
    • 12:00

      SFK- P2012 Svart (hemma) P-12


      13:00
    • 12:30

      Segeltorp P12 1 Blå (borta) P-12


      13:30
    • 13:00

      Hanvikens SK Grön (hemma) P-12


      14:00
    • 13:30

      Huddinge IF p12-2 (borta) P-12


      14:30
    • 15:30

      Hammarby P12-26 Vit (borta) P-12


      16:30
    • 16:30

      Hanvikens SK Röd (borta) P-12


      17:30
    • 17:30

      Hanvikens SK Vit/Röd (borta) P-12


      18:30
  • 22Sön
    • Heldag

      Barcelona Football cup F-17 DJ

    • 00:00

      Årsta FF 1 (hemma) P-09


      02:00
    • 00:00

      Hanvikens SK 1 (hemma) P-06 1


      02:00
    • 10:15

      Träningsmatch Hammarby IF F-14


      11:15
    • 10:30

      7m7 träningsmatch mot Älvsjö Aik P-14


      12:00
    • 12:00

      Gröndals IK (hemma) P-06 U


      14:00
    • 17:00

      Träningsmatch P-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-15


      19:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:00
    • 19:30

      Träning Veteranlaglaget


      21:00
  • 23Mån
    v.43
    • 00:00

      Barcelona Football cup F-17 DJ


      23:55
    • 16:30

      Träning P-14


      17:30
    • 16:30

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-16


      19:00
    • 18:00

      P12 Klubbhuset Stureby SK


      21:30
    • 19:00

      Träning P-06 U


      20:30
    • 19:00

      Föräldramöte P12 P-12


      20:30
    • 20:20

      Träning Herrlaget


      22:00
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning F-12


      20:00
    • 20:30

      Träning P-07


      22:00
  • 25Ons
    • 15:30

      Träning P-13


      16:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 20:20

      Träning Herrlaget


      22:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 20:00

      Victoria Cup 16-del F-17 DJ


      22:00
    • 20:00

      Victoria cup med 07, IK frej (div3) Damlaget


      22:00
    • 20:00

      IK Frej Täby FF (3) (hemma) F-17 DJ


      22:00
    • 20:00

      Möte P14 (Klubbhuset) Stureby SK


      22:00
    • 20:30

      Träning P-06 U


      22:00
    • 20:45

      Träning Veteranlaglaget


      22:00
  • 27Fre
    • 15:30

      Extraträning Alltidaktiv P-11


      16:30
    • 16:30

      Extraträning Alltidaktiv P-10


      17:30
  • 28Lör
    • 13:30

      Intresseanmälan för cup den 28/10 P-15


      18:00
    • 13:45

      7m7 träningsmatch mot Mälarhöjden (två parallella matcher) P-14


      15:45
  • 29Sön
    • Heldag

      Farstacupen - intresseanmälan F-12

    • Heldag

      Nacka Cup 29/10 F-13

    • 13:00

      Farstacupen - Stureby Blå F-12


      16:40
    • 13:30

      Farstacupen - Stureby Vit F-12


      16:40
    • 16:00

      Lagaktivitet F2012 (klubbhuset) Stureby SK


      21:00
    • 17:30

      Vega FC (6) (borta) Herrlaget


      19:30
    • 18:00

      Träning P-15


      19:00
    • 18:00

      Avslutsparty Sanktan F-12


      23:00
    • 19:30

      Träning Veteranlaglaget


      21:00
  • 30Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
  • 31Tis
    • 11:00

      Träning P-12


      12:30
    • 21:00

      Träning P-06 U


      22:00